تاریخچه

بخش آموزش این مؤسسه  پیش‌رو در ارائه سیمنارها و دوره‌های آموزشی در زمینه‌های متعدد NDT و کاربردهای آن در صنایع مختلف بوده است. دوره‌های آموزشی ما عمدتاً بر اساس استانداردASNT و توصیه نامه SNT-TC-1A در سطح یک و دو برگزار می‌شود.

همچنین در مواردی این دوره‌ها بر اساس استاندارد ISO 9712 و یا استاندارد مورد نیاز مشتری نیز تشکیل شده است. تا کنون بیش از 1000 متقاضی آموزش دیده ­اند و در سطوح یک و دو از این مؤسسه گواهی حضور در دوره و امتحانات و یا گواهینامه تأیید صلاحیت کارفرمائی دریافت نموده اند. گواهی این مؤسسه برای کاربران ایرانی بسیار شناخته شده است و اکثر صنایع با شناخت بالا این مدرک را در چارچوب آیین نامه آموزش و صدور گواهینامه خود مورد پذیرش قرار می‌دهند.

این مؤسسه همچنین متقاضیان دریافت گواهینامه سطح سه را با برگزاری دوره­‌های آمادگی و ارتقاء سطح و ارائه مشاوره داوطبان را آموزش و آماده برگزاری آزمون می‌نماید. بیش از 30 نفر از دارندگان مدرک سطح سه ASNT در این مرکز یا کمپانی های همکار آموزش دیده‌اند. این مؤسسه همچنین خدمات مشاوره و راهنمائی‌های لازم جهت متقاضیان تمدید گواهینامه سطح ۳ نیز ارائه می‌نماید.

این مؤسسه با سایر سازمان­‌ها مانند آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA)، سازمان انرژی اتمی ایران (AEOI)، انجمن ریخته‌گری ایران، مرکز تحقیقات مهندسی جوش ایران (IWEC) و دانشگاه‌ها نیز برای برگزاری سمینارها و کنفرانس‌ها و دوره‌های آموزشی و اخذ امتحان و…. همکاری می‌­نماید.

این مؤسسه  اولین کتاب را در مورد تست­‌های آلتراسونیک، ادی کارنت، مایعات نافذ و راهنمای آموزشی را به زبان فارسی در دهه 60 منتشر نموده است. کلیه کتاب‌­ها برای همه‌ی استفاده‌کنندگان و اپراتورهای NDT، در سادگی و سهولت فهم و روان بودن، شناخته شده است.

این مرکز طی 30 سال گذشته بانکی غنی از سوالات NDT را ایجاد نموده و به طور منظم بر اساس علم و تکنیک‌های روان‌سنجی تغییر و اصلاح نموده است.

مؤسسه تست‌­های غیرمخرّب ایران آماده برگزاری دوره‌های خاص برای صنایع مختلف، سمینار و دوره‌های آموزشی برای دانشجویان و یا فارغ التحصیلان بر اساس نیاز آنها نیز می‌­باشد. در گذشته سیمنار و دوره­‌های خاص زیادی برای صنایع مختلف و  برای دانشگاه‌های مهم کشور از جمله دانشگاه شریف، دانشگاه تهران،دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه خواجه نصیر برگزار نموده است.